Środowisko

Środowisko, które nas otacza ma ogromny wpływ na nasze życie i decyzje, które podejmujemy, więc w bardzo mocnym stopniu stanowi o naszej przyszłości.

Podczas mojej pracy jako planer finansowy, wielokrotnie analizowałem przeszłość klientów, aby dowiedzieć się, dlaczego ktoś podejmuje takie, a nie inne kroki finansowe. Bardzo często decyzje te były błędne, przez co nad budżetem domowym takiej osoby, trzeba było mocno popracować celem doprowadzenia go do sytuacji, gdzie na przestrzeni 3, 5, 10 lat będzie miał o wiele większy majątek. Osoba taka będzie mogła cieszyć się z życia i być o wiele bardziej zabezpieczona na różne sytuacje.

Wszystko bierze się z dzieciństwa, z czasów, kiedy kształtował się nasz światopogląd. Spotykałem się z historiami mówiącymi o oszczędzaniu “do skarbonki”, które kończyły się pożyczaniem rodzicom, nierzadko bez zwrotu. Przez takie sytuacje wykreował się w głowie tych osób nawyk, aby nadwyżki finansowe szybko wydać, by nikt im ich “nie zabrał”.  Inny przykład, z którym się spotkałem, to dzieciństwo w ubogiej rodzinie. Ci klienci często myślą: „jak mam więcej kapitału, to pokażę innym, że mam dobrze w życiu”. Kupują lepszy samochód, lepsze gadżety, meble, miejsce zamieszkania. Po czym trafiają do punktu, gdzie nie zarabiają mało, ale wydają równie dużo. Czasami nawet więcej niż zarabiają, aby podbijać swój status w oczach innych. 

Nieodpowiednie planowanie budżetu domowego, może rozpocząć się już od prezentów od rodziny, gdzie dostajemy np. 100 zł i słyszymy słowa „ wydaj na coś”, zamiast „ odłóż 30%, a resztę wydaj na przyjemności”.

Zmiana nawyków nie jest łatwa. Według badań potrzeba 21 dni codziennej czynności, aby stała się ona regułą. Należy jednak zadać sobie pytanie: „ czy takie zachowanie, doprowadzi mnie do upragnionego celu” i „ co mogę zrobić, aby to zmienić”.

Dlatego w naszej firmie dajemy możliwość wstąpienia do środowiska, którego celem jest bogacenie przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa. Pokazując korzyści płynące z ideologii bogacenia się, planując przyszłość finansową i analizując rozwiązania z rynku finansowego, możemy osiągnąć razem sukces szybciej niż myślimy.

Najważniejszą wartością jaką dajemy jest długoletnie wsparcie. Porównajmy pracę planera finansowego do trenera personalnego. Czy nie osiągniemy lepszych efektów trenując z nim, niż samemu? Tak samo, samodzielna praca z budżetem domowym może być o wiele mniej efektywna, niż wykonana przy wsparciu planera finansowego.

Środowisko, w którym się wychowaliśmy, lub wychowujemy nie jest wówczas przeszkodą, ponieważ „ Do kogo przystajesz, taki się stajesz”. 
Jeżeli uważasz, że środowisko, które Cię otacza, nie przynosi Ci tego, czego pragniesz…

…Najwyższa pora je zmienić!