Kredyt frankowy -> czy masz szansę na wygraną z bankiem?

        Dla wielu kredyt we frankach szwajcarskich (tzw. kredyt indeksowany) jest „kulą u nogi” i powodem trudnej sytuacji finansowej w znacznie większym zakresie, niż dla klientów posiadających kredyty hipoteczne w PLN. Obecnie znacznie łatwiej jest spłacać kredyty mieszkaniowe zaciągnięte w tej samej walucie, w której osiąga się dochody.
            Od dłuższego czasu na naszym rynku finansowym istnieją konkretne możliwości, by realnie dochodzić swoich praw. Co możesz zrobić, by to wykorzystać?
Trochę historii na początek:
            Już kilkanaście lat temu nieśmiało zapadały wyroki, z których jasno wynikało, że umowy o kredyty frankowe zawierają niedozwolone zapisy, które mogą być rażąco niekorzystne dla kredytobiorców. Istnieją bowiem bardzo istotne różnice pomiędzy kredytem we frankach szwajcarskich, a kredytem mieszkaniowym w złotówkach. Już wtedy można było przypuszczać, że udzielanie kredytów hipotecznych na tych zasadach będzie miało konsekwencje. Mimo wszystko, kredyty indeksowane były udzielane praktycznie przez każdy bank polski.
            Rozpoczęła się nieuczciwa walka z bankami, która z początku nie dawała spektakularnych efektów. Jednak kropla drąży skałę. Szereg różnych orzeczeń sądowych doprowadził do sytuacji, gdy w sądzie można było skutecznie dochodzić odfrankowienia kredytu.
W praktyce oznaczało to, że kredyt obowiązywał w dalszym ciągu, z tym że nie spłacaliśmy ich już w obcej walucie (we frankach szwajcarskich), ale w złotówkach. Jednak przy ustaleniu wysokości oprocentowania kredytu we frankach działał wskaźnik LIBOR. Bank zaś zobowiązany był zwrócić nadpłaty wynikające z kursu walutowego.
          Naszą firmę cechuje profesjonalizm i wiedza na temat prawa stosowanego (bazujemy na opracowanych ścieżkach dochodzenia roszczeń z tytułu tzw. kredytów frankowych). Posiadamy bardzo duże doświadczenie procesowe dotyczące niedozwolonych klauzul.
Podczas współpracy ze sprawdzoną kancelarią prawniczą, nasz zespół odniósł już wiele sukcesów w sprawach przeciwko instytucjom finansowym.
         Jeżeli jesteś posiadaczem kredytu frankowego, zapraszamy Cię do kontaktu z naszymi planerami finansowymi. 
         Pozostaje pytanie Drogi Czytelniku: czy sięgniesz po pieniądze, które leżą przed Tobą?