Jakoś czy Jakość?

Wyobraź sobie siebie za 10 lat. Gdzie jesteś? Co robisz? Jak wygląda Twój świat? 
Grillujesz we własnym ogródku z rodziną. Popijasz wino przy kominku w swoim nowym domu. Pływasz w przejrzystych wodach Oceanu Indyjskiego. 
Czy może oglądasz to wszystko z perspektywy tej samej kanapy na Discovery Channel?

 
W Twojej głowie pojawiają się myśli: nie stać mnie na to, o tym mogę jedynie pomarzyć, po co planować i tak tego nie osiągnę. 
Nie będę wyprowadzać Cię z błędu – masz całkowitą rację! Z takim podejściem zostaniesz tu, gdzie jesteś. Jak podoba Ci się taka perspektywa?
A gdyby tak zacząć jeszcze raz…

W Twojej głowie pojawiają się myśli: muszę zwiększyć zarobki, małymi krokami osiągnę to, czego chcę, stworzę plan działania.
Masz rację, nie zmieni się wszystko z dnia na dzień, potrzeba czasu. Jednak czy możliwość osiągnięcia swoich celów nie jest wystarczająco kusząca, aby podjąć odpowiednie działania? Czy nie czujesz się lepiej mając w głowie to, że jest to realne? 
Czy jednak wolisz wrócić na kanapę i włączyć Discovery?

Stawiasz na JAKOŚ czy JAKOŚĆ?

Są dwa rodzaje ludzi. Ci, którzy podążają ścieżką “jakoś to będzie” (no tak… pod mostem też JAKOŚ się mieszka…), i ci, którzy planują kroki chcąc osiągnąć swoje cele w przyszłości, osiągnąć określoną jakość życia.
Nie chodzi tutaj jedynie o dobra materialne, ale o poczucie satysfakcji, poczucie szczęścia, poczucie spełnienia.

Jeżeli postawisz na “jakoś to będzie”, to dokładnie takie będzie Twoje życie. Zostawione samemu sobie, smutne i poza Twoją kontrolą. A Ty? Obudzisz się rozgoryczony za 10, 15, 20 lat i stwierdzisz, że mogło być inaczej. Ale wówczas może już być za późno na zmiany…
Zwizualizuj więc to, czego chcesz. Zaplanuj krok po kroku swoje działania. I dąż! Dąż do spełnienia. Bądź “chciwy” jakości, bo bez jakości nie osiągniesz satysfakcji i poczucia szczęścia. 

Chodzi o to, panie i panowie, że chciwość – z braku lepszego określenia – jest dobra. Chciwość jest słuszna. Chciwość jest skuteczna. Chciwość oczyszcza, chwyta istotę ducha ewolucji. Chciwość w każdej formie: chciwość życia, pieniędzy, miłości, wiedzy…  

Więc człowieku – bądź chciwy. Chciwy spełnienia. Chciwy szczęścia. Chciwy odpowiedniej jakości życia. Bo może jeszcze tego nie wiesz, ale zasługujesz, aby Twoje marzenia stały się realne. I przy odrobinie chęci, trochu ciężkiej pracy oraz odpowiednim wsparciu, masz możliwość ich osiągnięcia.

[1] Gordon Gekko, bohater filmu „Wall Street”.