jakoś czy jakość

Jakoś czy Jakość?

Data publikacji

15.08.2021

Patrycja Kula
Patrycja Kula

Wyobraź sobie siebie za 10 lat. Gdzie jesteś? Co robisz? Jak wygląda Twój świat? 
Grillujesz we własnym ogródku z rodziną. Popijasz wino przy kominku w swoim nowym domu. Pływasz w przejrzystych wodach Oceanu Indyjskiego. 
Czy może oglądasz to wszystko z perspektywy tej samej kanapy na Discovery Channel?

 
W Twojej głowie pojawiają się myśli: nie stać mnie na to, o tym mogę jedynie pomarzyć, po co planować i tak tego nie osiągnę. 
Nie będę wyprowadzać Cię z błędu - masz całkowitą rację! Z takim podejściem zostaniesz tu, gdzie jesteś. Jak podoba Ci się taka perspektywa?
A gdyby tak zacząć jeszcze raz…

W Twojej głowie pojawiają się myśli: muszę zwiększyć zarobki, małymi krokami osiągnę to, czego chcę, stworzę plan działania.
Masz rację, nie zmieni się wszystko z dnia na dzień, potrzeba czasu. Jednak czy możliwość osiągnięcia swoich celów nie jest wystarczająco kusząca, aby podjąć odpowiednie działania? Czy nie czujesz się lepiej mając w głowie to, że jest to realne? 
Czy jednak wolisz wrócić na kanapę i włączyć Discovery?

Stawiasz na JAKOŚ czy JAKOŚĆ?

Są dwa rodzaje ludzi. Ci, którzy podążają ścieżką “jakoś to będzie” (no tak… pod mostem też JAKOŚ się mieszka…), i ci, którzy planują kroki chcąc osiągnąć swoje cele w przyszłości, osiągnąć określoną jakość życia.
Nie chodzi tutaj jedynie o dobra materialne, ale o poczucie satysfakcji, poczucie szczęścia, poczucie spełnienia.

Jeżeli postawisz na “jakoś to będzie”, to dokładnie takie będzie Twoje życie. Zostawione samemu sobie, smutne i poza Twoją kontrolą. A Ty? Obudzisz się rozgoryczony za 10, 15, 20 lat i stwierdzisz, że mogło być inaczej. Ale wówczas może już być za późno na zmiany…
Zwizualizuj więc to, czego chcesz. Zaplanuj krok po kroku swoje działania. I dąż! Dąż do spełnienia. Bądź “chciwy” jakości, bo bez jakości nie osiągniesz satysfakcji i poczucia szczęścia. 

Chodzi o to, panie i panowie, że chciwość – z braku lepszego określenia – jest dobra. Chciwość jest słuszna. Chciwość jest skuteczna. Chciwość oczyszcza, chwyta istotę ducha ewolucji. Chciwość w każdej formie: chciwość życia, pieniędzy, miłości, wiedzy…  

Więc człowieku - bądź chciwy. Chciwy spełnienia. Chciwy szczęścia. Chciwy odpowiedniej jakości życia. Bo może jeszcze tego nie wiesz, ale zasługujesz, aby Twoje marzenia stały się realne. I przy odrobinie chęci, trochu ciężkiej pracy oraz odpowiednim wsparciu, masz możliwość ich osiągnięcia.

 

[1] Gordon Gekko, bohater filmu „Wall Street”.